1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. O godz. 15.30 Nieszpory i o 16.00 Msza święta.

3. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otoczmy dzisiaj naszych księży, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań

5. Dzisiaj wyrusza z Mszany Dolnej piesza pielgrzymka na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszego dekanatu dołączy w Krakowie do pielgrzymki krakowskiej.

6. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 6.30 i 7.00.

7. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

8. Dzisiaj po Mszach świętych są zbierane dobrowolne ofiary dla Mateusza (z Raby Wyżnej), który jest chory na autyzm wczesnodziecięcy. Szansę na jego funkcjonowanie daje przeszczep komórek macierzystych, co przekracza możliwości rodziców. Już w ubiegłym roku były zbierane ofiary na ten cel, za co rodzina jest bardzo wdzięczna

9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

10. Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Miasto i Za doliną za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Gawrony, Krupy, Dyzmy

12. Zaproszenie do Kalwarii Zebrzydowskiej:
Wyjazd autobusu do Kalwarii w dniu 16.08.2019 (piątek)
- z Górnej Wsi o godz. 4.15
- z parkingu obok cmentarza o godz. 4.30
Wyjście na drózki 15 i 16 sierpnia o godz. 7.00 z Placu Rajskiego
15 sierpnia – dojazd we własnym zakresie
Zapisy na autokar zbierane będą w zakrystii od dzisiaj do przyszłej niedzieli włącznie. Opłata za przejazd będzie zbierana w autobusie

13. Ks. Jan Zając, kapelan (leśny) Ośrodka Rekolekcyjno-rekreacyjnego na Śnieżnicy zaprasza na Śnieżnicę na Odpust Matki Bożej Śnieżnej, Patronki Ośrodka. W Ośrodku rekolekcyjnym Msza święta polowa będzie odprawiona w poniedziałek 5 sierpnia o godz. 17.00.
Kolej linowa z Kasiny Wielkiej (PKP) będzie kursować od godz. 15.00 do 19.00

14. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

15. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności ś.p. + Bronisław Majkowski Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

• 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
• 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
• 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.