1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Od dzisiaj zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17.30 w dni powszednie, a w niedziele o godz. 15.30. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

3. W przyszłą niedzielę 7 maja przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej na Mszy św. o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św. będzie w sobotę o godz. 9.00. Próba w poniedziałek i czwartek o godz. 15.00. Rodzice i krewni prosimy, aby się wyspowiadali na pierwszy piątek

4. W środę Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte jak w niedzielę, o godz. 7.00, 9.00. 11.00, 16.00. Msza św. o godz. 11.00 będzie tradycyjnie odprawiona w kaplicy „U Lacha”.

5. W I piątek miesiąca Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.30

W I sobotę maja Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00

6. W sobotę 6 maja godz. 18.00 Msza św. w kaplicy św. Stanisława Na Zagródcu (Ządłówka)

7. Parafia Bożego Miłosierdzia w Mszanie Dolnej organizuje we wrześniu Pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na tablicy ogłoszeń