
Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po Mszy Świętej o godz. 11.30 zmiana tajemnic „Róż rodziców modlących się w intencji dzieci”.
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali,
Droga Krzyżowa
- w każdy piątek Wielkiego Postu - po Mszy Świętej o godz. 6.30, o godz. 16.30, - szczególnie zapraszamy dzieci, o godz. 19.00 - szczególnie zapraszamy młodych ludzi
- w każdą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy Świętej o godz. 11.30
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek zachęcamy parafian do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godz. 18.00. O czuwanie przy Panu Jezusie prosimy członkinie i członków Róży: Elżbiety Pyrz, Heleny Łabuz, Józefa Stożka. W tym dniu do adoracji szczególnie zapraszamy parafian z osiedli: Widzisze, Jędrzkowce, Daniele, Dwór.
We czwartek Godzina Święta w intencji kapłanów i o nowe powołania o godz. 18.00.
Spowiedź w piątek rano od godz. 6.00, po południu od godz. 15.30. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa.
W kaplicy na Zagródcu spowiedź we czwartek o godz. 16.00
W piątek o godz. 17.00 Msza Święta w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.
W sobotę o godz. 7.00 Msza Święta Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo pierwszosobotnie.
Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w środę o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
Na stoliku obok prasy znajdują się Baranki Wielkanocne, ofiara przeznaczona jest na działalność charytatywną CARITAS.
Jest organizowana parafialna pielgrzymka autokarowa do Grecji - śladami św. Pawła, w programie także zwiedzanie Budapesztu, Belgradu, nawiedzenie domu narodzin św. Matki Teresy z Kalkuty w Skopie w Macedoni w terminie 14.09 – 22.09 2026r, koszt 870 euro i 200 zł od osoby, zaliczka 200 euro. Szczegóły na plakacie. Zapisy u ks. proboszcza.
Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
Dziękujemy mieszkańcom osiedla Potok za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedli: Łabuzy i Seusy.
Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Grochale, Łabuzy, Pod Górą, Bolisęgi, Lipienie, Kanie, Kaczmarczyki, Pod Niebem, Juszczaki, Potok, Podświąkówka, Górnie, Krupy, Muchówka, za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
W tym tygodniu patronują nam:
• środa (4.03) – św. Kazimierz, Patrona Archidiecezji Krakowskiej
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.
Inne ogłoszenia:
Dziś wolontariusze Domowego Hospicjum w Wiśniowej przed wejściem głównym do naszego Kościoła zbierają dary i środki pieniężne dla podopiecznych tej placówki. W szczególnym czasie Wielkiego Postu okażmy swoją jedność z chorymi i nasze osobiste wsparcie.
W niedzielę 8 marca Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza na kiermasz ciast i kwiatów z okazji Dnia Kobiet. Kiermasz odbędzie się przed kaplicą.
Rejon Kasinka Mała zaprasza do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się ona 27 marca Mszą św. o godz. 17:00 w kościele Nawiedzenia N.M.P. w Kasince Małej, po której nastąpi wyruszenie w trasy: do Kalwarii Zebrzydowskiej lub Szczyrzyca. Informujemy, że 30-40 km trasy pokonywane są nocą, w milczeniu, samotnie lub w małych grupkach i wymagają bardzo dobrego przygotowania kondycyjnego oraz dużej odporności na trud i zmęczenie. Więcej informacji oraz rejestracja - na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.











