1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu. 
  1. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). Zapraszamy na modlitwę, bo trzeba nam prosić Pana o dobre urodzaje, o zachowanie od klęsk żywiołowych. W tych dniach odprawimy procesję wokół kościoła o 6.15 rano, a następnie Msza święta 
  1. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 (niedziela godz. 15.30) 
  1. 17 czerwca (sobota) planujemy całodzienny Piknik Parafialny, spotkanie naszej rodziny parafialnej. Przygotowujemy program, różne występy, atrakcje, konkursy. Chcemy też zorganizować loterię fantową z dochodem dla chorych dzieci w parafii. Prosimy o fanty, mogą to być rzeczy, może jakaś usługa. Prosimy o przynoszenie i zgłaszanie w parafii (najlepiej do 10 czerwca) 
  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną septennę (7 dni) będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 
  1. Dziękujemy mieszkańcom osiedli: Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedospiały, Kotarby, Chowańce, Miasto za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego. W czerwcu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa mieszkańców osiedli Gawrony, Krupy, Dyzmy, Górnie, Kalety, Ksiki, Woźniaki.

  2. Dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii świętej za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Stożki

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V (dzisiaj)– św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 


Kraków, dnia 13 maja 2023 roku

KURIA METROPOLITALNA W KRAKOWIE

Drodzy Wierni Świeccy,
Czcigodne Osoby Konsekrowane,
Przewielebni Kapłani,
Członkowie Wspólnoty Archidiecezji Krakowskiej,

dniu 24 maja 2023 roku minie 50. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, które przyjął z rąk Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Poznaniu

Wyrażając wdzięczność za dar życia i kapłaństwa Księdza Arcybiskupa Marka oraz za Jego posługę, wspólnota Archidiecezji Krakowskiej wraz ze spodziewanymi Gośćmi pragnie spotkać się na modlitwie i świętowaniu w sobotę 20 maja br. o godz. 12.00 w Katedrze Wawelskiej w Krakowie. Zapraszamy zatem serdecznie wszystkich kapłanów i wiernych świeckich Archidiecezji Krakowskiej, by w tym dniu podczas uroczystej Mszy Swiętej w samo południe na Wawelskim Wzgórzu, a także w swoich świątyniach parafialnych w czasie nabożeństw odprawianych we właściwych porach wznieśli do Najlepszego Boga żarliwą modlitwę w intencjach Księdza Arcybiskupa i dali w ten sposób niezawodnie wyraz jedności Kościoła Krakowskiego opartej na nauczaniu Apostołów i ich Następców.

Z pasterskim błogosławieństwem i pozdrowieniem

+Jan Zając
Biskup Pomocniczy Senior
Archidiecezji Krakowskiej

+Damian Muskus
Biskup Pomocniczy
Archidiecezji Krakowskiej

+Janusz Mastalski
Biskup Pomocniczy
Archidiecezji Krakowskiej

+Robert Chrząszcz
Biskup Pomocniczy
Archidiecezji Krakowskiej

411570
Dzisiaj: 135
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,379