Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy
Uroczystość Odpustową Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Słowo Boże głosi i sumę odpustową odprawi Ksiądz Prałat Piotr Śliwka, wizytator gospodarczy oraz wizytator ds. konserwacji zabytków diecezji świdnickiej, którego korzenie wywodzą się z Kasinki Małej, a dokładnie Jego mama pochodzi z naszej parafii. Bardzo dziękujemy księdzu prałatowi za przyjęcie zaproszenia na dzisiejszy dzień do naszej wspólnoty.

Postarajmy się, aby ten dzień był przeżyty przez nas i w naszych rodzinach bardzo uroczyście.

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca

W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

W piątek o godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych.

W sobotę 13 lipca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. W tym miesiącu nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedli: Kuce, Muchy, Babiarze, Orawce, Kowale, Lipienie, Michalaki. Serdecznie zapraszamy parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie, aby przez wstawiennictwo Maryi wypraszać Boże łaski dla nas i całego świata. W sierpniu prosimy o przygotowanie tego nabożeństwa mieszkańców osiedli: Płoskonki i Szczypki.

W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 11.00 będzie odprawiona na cmentarzu w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych, a w szczególności spoczywających na naszym cmentarzu. Składka w przyszłą niedzielę w kościele i przy wejściu na cmentarz będzie przeznaczona na utrzymanie cmentarza i inwestycje parafialne

Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Paradne Gosposie” za posprzątanie ołtarza polowego na cmentarzu.

Dziękujemy członkiniom Róży: Zofii Cieżak i Marii Wydra oraz parafianom za czuwanie przy Najświętszym Sakramencie podczas Adoracji w zeszłym tygodniu. O czuwanie w pierwszy czwartek miesiąca sierpnia przy Panu Jezusie prosimy członkinie Róży: Janiny Polańskiej, Moniki Polańskiej i Ireny Bogacz. W tym dniu do adoracji zapraszamy także parafian z Zagródca od osiedla Żądłówka do osiedla Żabówka

Dziękujemy mieszkańcom osiedla Płoskonki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Szczypki.

Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do sanktuariów w Bieszczadach w dniach 26-28 lipca proszone są o wpłacenie pozostałej kwoty na wyjazd w najbliższy piątek w godz. od 18.30 do 19.30 u Ks. Mateusza w salkach katechetycznych.

Serdeczne podziękowania parafianom za ofiary złożone na leczenie i rehabilitację dwójki dzieci z porażeniem mózgowym z Wiśniowej, Klaudii i Kuby Mistarz składają ich rodzice. Zebrano kwotę: 6 451zł 65gr i 25euro. Bóg zapłać za dar serca.

W tym tygodniu patronują nam:

  • środa (8.07) – św. Jana z Dukli, prezbitera
  • czwartek (11.07) – św. Benedykt, opat, patron Europy
  • piątek (12.07) – św. Brunon z Kwerfurtu, biskup i męczennik
  • sobota (13.07) – św. pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Matki Bożej i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

Wszystkim wybierającym się na letni wypoczynek oraz wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy dobrego czasu urlopu. Jednocześnie nie zapominajmy w tym okresie o spotkaniu z Panem Bogiem.

411571
Dzisiaj: 136
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,380