1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro (w poniedziałek), we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 9.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Spowiedź od godz. 8.30

3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

5. Wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00

6. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie trwa nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nasza parafia jest zaproszona do nocnej adoracji 25 lutego (poniedziałek). Prosimy o zapisy w zakrystii chętnych na wyjazd i czuwanie modlitewne.

7. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności : + Juliannę Łabuz, + Jana Muchę, + Stanisława Ziębę, + Annę Wróbel: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
• 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.

 

398469
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 115
Ten miesiąc: 3,627