1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 17.30. Pobożność maryjna jest nam niezwykle bliska, ale przecież także to, co bliskie, wymaga ciągłej pielęgnacji.

3. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

4. Dnia 13 maja czyli jutro, rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństw jutro o godz. 18.00. Nabożeństwo przygotowują mieszkańcy osiedla Zagródce. Wszystkich zapraszamy. Zapraszamy w strojach regionalnych, zwłaszcza do niesienia figury Matki Bożej.

5. W środę o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

6. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. wspólna za zmarłych.

7. Dziękujemy rodzicom dzieci przeżywających rocznicę Pierwszej Komunii świętej za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Szczypki

8. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

398468
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 115
Ten miesiąc: 3,626