1. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Dzisiaj Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00,10.00, 11.00, 12.00, 16.00 i 17.00

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze święte jak w dniu dzisiejszym

3. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, które obowiązuje do niedzieli 19 kwietnia (może być przedłużone), we Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Na Mszę świętą mogą przyjść tylko osoby, które zamówiły intencję mszalną (max 5 osób). Proszę, by się zapisać wcześniej i być 10 minut wcześniej, by przez zakrystię wejść do kościoła. Rozporządzenie wyraźnie mówi, że w tej liczbie mieszczą się wszyscy w obrębie murów otaczających kościół.

4. Wszystkie Msze święte będą transmitowane na You Tube

5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych


Drodzy Parafianie. Oto znów święta Wielkanocne! Wyznając w tych dniach na nowo prawdę o tym, że Bóg, w którego wierzymy, zmartwychwstał i żyje, chcemy czerpać z niej niezawodną nadzieję, na której oprzemy nasze życie. W tym roku Święta Wielkanocne przeżywamy w wyjątkowym czasie pandemii. Obecna sytuacja zmienia rzeczywistość, w której żyjemy, ale zapewne zmienia również i nas samych. Żyjemy w pewnym lęku i obawie wobec otaczającej nas rzeczywistości, jednak ufamy Bożej Opatrzności i Miłosierdziu. Wierzymy, że dzięki wysiłkowi ludzi i dzięki naszej modlitwie, Boża łaska, pomoże nam przeżyć Paschę – Przejście, aby pokonać trudny czas dla nas wszystkich. Niech ten szczególny czas wielkanocny będzie dla nas źródłem pociechy i duchowego odrodzenia, a cisza pustego grobu napełnia nasze serca Bożym światłem i pokojem. Z darem modlitwy – Wasi Duszpasterze

 

 

398470
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 115
Ten miesiąc: 3,628