1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. W środę rozpoczniemy nabożeństwa fatimskie o godz. 18.00. Przygotowują to nabożeństwo mieszkańcy osiedli: Widzisze, Jędrzkowce, Daniele, Pod Groblą, Dwór. W kościele może być tylko 20 osób (z osiedli w/w). Łączmy się duchowo wszyscy, będzie transmisja w Internecie. W tym roku kazania wygłosi ks. dr Paweł Baran

3. Nadal obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele. Bardzo proszę, aby ci, którzy są w kościele siadali w odległości nie mniejszej niż 2 metry. Rozkładajmy się po całym kościele. Uczestniczący na zewnątrz, na parkingu przed plebanią, bardzo proszę, aby też zachowali tę odległość. Także podczas przyjmowania Komunii świętej zachowujmy odległość. Wszystkich obowiązują maseczki

4. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 16.00 (15.30 nabożeństwo majowe). W kaplicy na Zagródcu o godz. 9.00 i 10.00

5. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Łabuzy i Seusy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Bartoszki

6. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. + Maria Mucha
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci...


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 14 V – św. Maciej Apostoł (†około 50, według innych 80), jeden z pierwszych uczniów Jezusa, wybrany został przez Apostołów do ich grona na miejsce Judasza.
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), prezbiter i męczennik, patron Polski.

 

411570
Dzisiaj: 135
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,379