1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Zgodnie z naszą parafialną tradycją, dzisiaj, tydzień po odpuście, Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona na cmentarzu parafialnym. Będziemy się modlili za wszystkich naszych zmarłych. Składka składana dzisiaj podczas Mszy świętych oraz na cmentarzu będzie przeznaczona na utrzymanie cmentarza i budowę kaplicy

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.18.00, następnie Msza św. i w intencji próśb i podziękowań.

4. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

5. Jutro, 13 lipca, o godz. 18.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O przygotowanie tego nabożeństwa prosimy mieszkańców osiedli Świątkówka, Podświątkówka, Reszta Zadworza. Zapraszamy serdecznie wszystkich. Mszę świa.tą odprawi nasz rodak, ks. kanonik Jan Bierowiec, który obchodzi Srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Razem z nim będziemy dziękować za jego kapłaństwo, prosić o dalsze błogosławieństwom. Kazanie wygłosi ks. Bartłomiej Grociak

6. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)

7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie we wtorek, 14 lipca. Prosimy dostarczyć na parking koło cmentarza do godz.13.00

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kanie i Bydłonie za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Cieże

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana ś.p. + Franciszek Łabuz i ś.p. + Władysława Stożek, której pogrzeb będzie dziś o godz. 14.00 Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
• 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

 

 

411576
Dzisiaj: 141
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,385