1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. O godz. 15.30 Nieszpory i o 16.00 Msza św

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

4. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pod Górą, Grochale, Łabuzy, Stożki, Zapotocze, Zagroda za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego oraz ofiarę (2000.00 zł), na budowę kaplicy. O przygotowanie nabożeństwa w przyszłym miesiącu prosimy osiedla: Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały, Kotarby, Chowańce

5. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kaplicy. Także dziękujemy rodzinom, które indywidualnie złożyły ofiary. Dziękujemy także tym, którzy sponsorują konkretne części, elementy budowy. Gdyby ktoś chciał coś zasponsorować, prosimy o kontakt

6. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Płoskonki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Szczypki

7. Dzisiaj solidaryzujemy się z mieszkańcami Bejrutu, którzy ucierpieli podczas wybuchu, modląc się za nich i składając przed kościołem dobrowolne ofiary do puszek

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
• 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

 

411578
Dzisiaj: 143
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,387