1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. Dzisiaj o godz. 11.00 Dożynki, dziękczynienie za plony i wszelkie dobro otrzymane od Pana Boga. Mieszkańcy osiedli Cieże, Bolisęgi, Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale, przygotowali dzisiejsze uroczystości, za co im dziękujemy. Po Mszy świętej krótki program na placu przed plebanią

3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00

4. W tym tygodniu rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny.
Zespół Placówek Oświatowych: 1.09 (wtorek) o godz. 9.00 Msza św. w kościele. Po Mszy św. uczniowie przechodzą pod budynek szkolny. Każde dziecko przychodzi z obuwiem zastępczym i maseczką. Przedszkole: oddział 10-godzinyy czynny będzie od godz. 7.00, 9-godzinny od godz. 7.30, oddział 5-godzinny od godz. 8.00, a oddział kl.”0” od godz. 7.45.
Szkoła Podstawowa nr 2 Rozpoczęcie roku szkolnego dla przedszkolaków odbędzie się 31 sierpnia (poniedziałek) o godz. 9.00. 1 września (wtorek) rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas IV –VIII o godz. 8.00, a dla klas I-III o godz. 9.00. 1 września (wtorek) o godz. 16.00 Msza św. w kościele parafialnym o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców. Klasy pierwsze niech przyjdą z tornistrami, które poświęcimy.
Szkoła Podstawowa nr 3 – Msza św. o godz.8.00.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta w intencji próśb i podziękowań

6. W I piątek miesiąca Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź rano od godz. 6.00, po południu od godz. 16.00

7. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich

8. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi nabożeństwo pierwszosobotnie

9. Dziękujemy przygotowującym Dożynki za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Widzisze

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: ś.p. Władysław Drabik i ś.p. + Maria Cież – Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

12. „W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2021 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Będą dostępne także egzemplarze Ewangelii na każdą niedzielę 2021 dla dzieci.
Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień".


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła

391417
Dzisiaj: 27
Wczoraj: 567
Ten miesiąc: 3,416