1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich podczas nabożeństw wypominkowych w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.45

3. Dzisiaj o godz. 15.30 Nieszpory Msza św. o godz. 16.00

4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

5, W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat

6. W związku z zarządzeniem władz w naszym kościele może być obecnych maksymalnie 30 osób. Prosimy o zachowanie tego zarządzenia. Możemy uczestniczyć w nabożeństwach na zewnątrz, ale tam też zachowajmy dystans 1.5 metra, zakrywajmy usta i nos, dezynfekujmy ręce

7. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę naszej kaplicy w kwocie 14 645 zł (Zagródce 1500 zł).

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Miasto i Za Doliną za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Gawrony, Krupy, Dyzmy

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś.p. + + Katarzyna Jamróz i ś.p. + Kunegunda Karpierz Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,…..


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.

 

411578
Dzisiaj: 143
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,387