1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. O godz. 15.30 Nieszpory i o 16.00 Msza Święta

3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta wspólna za zmarłych.

5. I Komunia dzieci będzie 2 maja (w 3 grupach), a Rocznica I Komunii 9 maja. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę, jak będą wyglądały te uroczystości, aby było godnie i z zachowaniem przepisów w czasie pandemii

6. Dziękujemy za ofiary na budowę naszej kaplicy

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W tym tygodniu patronuje nam:
– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.

 

398469
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 115
Ten miesiąc: 3,627