1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. Jutro przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski.

3. W środę, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

5. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.30, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź rano od 6.00 po południu od 16.30. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 7.00

7. W przyszłą niedzielę składaka na budowę kaplicy. Księdza Dominika pożegnamy w niedzielę 15 sierpnia. Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w najbliższą środę o godz. 19.00

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Ksiki i Woźniaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedla Gocołki i Pyrze

9. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela znajdują się przy figurze św. Antoniego

10. W ubiegłym tygodniu odeszła do do Pana ś.p. + Aniela Bierowiec – Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie


11. Ogłoszenie Wójta Gminy Mszana Dolna:
Wójt Gminy Mszana Dolna informuje, że wnioski w sprawie zwrotu podatku akcyzowego będą przyjmowane od 2.08 dp 31.08.2021 r. w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy.
Do wniosków należy dołączyć faktury potwierdzające zakup paliwa za okres od lutego 2021 do 31 lipca 2021 r. oraz należy podać nr rachunku bankowego, na który zostanie przelany należny zwrot podatku akcyzowego

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia. Jest Patronem Księdza Dominika. Pamiętajmy o nim w modlitwie

 

391421
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 567
Ten miesiąc: 3,420