1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę. Msze święte jak w każdą niedzielę

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Środowe ofiary przeznaczymy na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W naszej parafii Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 13.30 przy Szkole Podstawowej nr 2, wspólne przejście pod kościół, z kolędowaniem na trasie. Przed kościołem pokłon Trzech Króli oraz wszystkich uczestników marszu przy Żłóbku. WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY – ale z zachowanie odpowiednich przepisów sanitarnych: maseczki, dystans

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Składka w przyszłą niedzielę na dokończenie naszej kaplicy przedpogrzebowej.

6. Nadal obowiązują przepisy o zakazie większych zgromadzeń. Prosimy o przestrzeganie tych przepisów.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy pomagali przygotować nasz kościół do Świąt Bożego Narodzenia: szkopki w kościele i przed kościołem, choinki, wianki. Niech Wan Jezus Nowonarodzony błogosławi

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Nawary, Koło Poczty, Siekacze, Łęg, Młyn, Snoza, Dziergonie, Kafle za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Reszta Zadworza

9. W ubiegłym tygodniu została pochowana na naszym cmentarzu ś.p. + Anna Mucha z Krakowa, ale pochodząca z Kasinki Małej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie

411571
Dzisiaj: 136
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,380