1. Choć kończą się dzisiaj Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, poprzez cały Wielki Post nie ustawajmy w ofiarach, umartwieniach i naprawianiu naszych serc. Własnym przykładem i modlitwą wspierajmy też wielkopostną akcję trzeźwości.

2. We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek w naszej świątyni wraz z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30 (oraz w piątek po Mszy św. o godz. 6.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 sami parafianie prowadzą). W każdą niedzielę rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali o godz. 15.00. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby w zlaicyzowanym dziś świecie pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu – znaku zbawienia. Niech ten Krzyż przypomina światu, zwłaszcza wrogom Kościoła, iż największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie Krzyża: „W krzyżu miłości nauka”…

3. Przyszła II Niedziela Wielkiego Postu będzie przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami „Ad Gentes”, ofiarami do puszek przed kościołem wesprzemy dzieła przez nich prowadzone

4. W środę – godz. 17.00 Nowenna do MBNP i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

5. W piątek – godz. 17.00 Msza św. wspólna za zmarłych

Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pod Górą, Grochale i Łabuzy za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Stożki

6. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:
Ś.p. + Barbara Salamon (pogrzeb odbędzie się w Siemianowicach)
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

398470
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 115
Ten miesiąc: 3,628