1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!”

2. Po południu Nieszpory o godzinie 15.30, o 16.00 Msza święta

3. Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Dziękujemy my kapłani, pan Kościelny, służba liturgiczna. Dziękujemy za ofiary dla p. Organisty. Odwiedziliśmy wszystkie rodziny, które otworzyły drzwi swoich domów

4. W środę święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

5. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony 28 marca (wtorek)

6. W każdą środę i piątek od godz. 16.30 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, którą kończymy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy lub Koronką do miłosierdzia Bożego.

7. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Cyrki i Szarki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy osiedle Muchówka

8. W tym tygodniu patronują nam:
- we wtorek 24 stycznia - św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
– w środę 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
– w czwartek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
– w sobotę 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

 

411576
Dzisiaj: 141
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,385