1. Dziś w Kościele obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem Nie należy odwracać wzroku od ubogich”. W tegorocznym orędziu na ten dzień Ojciec Święty napomina, że ubodzy nie są liczbą, ale „twarzą”, do której należy się „zbliżyć, powitać i wspierać”. Dokonuje się to nie tylko przez pomoc finansową, ale też przez pielęgnowanie przyjaznej i kulturowej wrażliwości, bliskości w każdym środowisku. W naszej parafii ubogich będziemy mogli wesprzeć w przyszłą niedzielę po Mszach św. składając dobrowolne ofiary do puszek. 
 1. W przyszłą Niedziele będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego 
 1. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań. 
 1. W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych. 
 1. Serdecznie dziękujmy parafianom za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom 
 1. Dziękujemy mieszkańcom osiedla Szczypki za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców z osiedla Widzisze. 
 1. Dziś po Mszach świętych dobrowolnymi ofiarami możemy wesprzeć naszą Ochotniczą Straż Pożarną w zgromadzeniu brakujących środków do zakupu nowego samochodu rozpoznawczo -ratowniczego. 
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek (20.11) – św. Rafał Kalinowski, prezbiter
 • wtorek (21.11) – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
 • środa (22.11) – św. Cecylia, dziewica i męczennica – patronka muzyki kościelnej
 • piątek (24.11) – św. męczennicy Andrzej Dug -Lac, prezbiter i Towarzysze
 • sobota (25.11) – św. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica. 
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o trudnym powrocie z wirtualnego świata, czyli o wyjściu z uzależnienia od używania smartfonów. 
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, wstawiennictwa Maryi i świętych patronów oraz ludzkiej życzliwości.

 

411571
Dzisiaj: 136
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,380