1. Dziś przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujmy Panu Bogu za nasz kościół, modlimy się za budowniczych, fundatorów, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 odśpiewamy dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy.

2. Od jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie będą o godz. 17.00. Nabożeństwa Różańcowe o 16.30.

3. Prośba do dzieci które uczestniczyły w Nabożeństwach Różańcowych aby książeczki z naklejkami z różańca złożyły jutro po różańcu przed ołtarzem. W wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 16.30

4. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 11.00 oraz na cmentarzu o godz. 14.00. O godz. 13.30 na cmentarzu procesja połączona z wypominkami za zmarłych i różańcem. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Przy wejściu na cmentarz będą zbierane ofiary na utrzymanie cmentarza. Msza św. na Zagródcu o godz. 10.00. W środę i czwartek o godz. 20.00 na cmentarzu Różaniec za zmarłych, który poprowadzi młodzież z naszej parafii, zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00 i 17.00., w kaplicy na Zagródcu o 16.00

6. Wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplice publiczną 1 i 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Ten odpust można uzyskać tylko raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę , trzeba także wypełnić inne warunki jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

7. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku - cząstkowy

8. Aby wiernym umożliwić skorzystanie z tych odpustów zapraszamy na spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem miesiąca we wtorek od godz. 15.30.

9. W miesiącu listopadzie za zmarłych będziemy modlić się codziennie 10 minut przed Mszą św. wieczorną w tygodniu, wypominając zmarłych z wypominek jednorazowych.

10. W pierwszy czwartek miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne

11. W pierwszy piątek miesiąca Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Spowiedź rano od godz. 6.00, po południu od 16.00. W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta Wynagradzającą Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00

12. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00

13. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kuce, Muchy, Babiarze, Kowale za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Lipienie i Michalaki

14. Orkiestra „Echo Gór” składa bardzo serdeczne podziękowania i wyraża ogromną wdzięczność wszystkim parafianom, którzy w zeszłą niedziele swoimi ofiarami wsparli jej działalność. Zebrano kwotę 26 277 zł i 20 euro. Bóg zapłać

15. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się kiermasz ciast, produktów regionalnych oraz rękodzieła, z którego przychód ma na celu wsparcie małej Kamilki Gil chorej na SMA dla której terapia genowa kosztuje 10 mln zł. W kiermasz można również zaangażować się piekąc ciasto, które można dostarczyć do domu parafialnego w sobotę 4 listopada od godz. 15.00 – 18.00. Więcej informacji na plakatach w gablotach przy kościele, gdzie jest również numer telefonu do organizatorów.

16. Nasza OSP otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 100 000zł na zakup lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego, które musi być wykorzystane do końca listopada. Koszt zakupu takiego samochodu to 210 000zł. Ze swoich zgromadzonych środków i sprzedaży starego już mocno wyeksploatowanego samochodu jest wstanie wygospodarować 60 000 zł. do pełnej kwoty brakuje 50 000 zł. W związku z tym nasza ochotnicza straż zwraca się z gorącą prośbą do mieszkańców naszej parafii o wsparcie w zgromadzeniu brakującej kwoty. Naszych strażaków będziemy mogli wesprzeć naszymi dobrowolnymi ofiarami w niedziele 19 listopada po Mszach św.

17. Na wypominki za dusze naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy o wyraźne zapisywanie imion i nazwisk zmarłych, oraz podawanie godziny Mszy św., przed którą mają być czytane.

18. W tym tygodniu patronują nam:
    • sobota (04.11) – św. Karol Boromeusz, biskup
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

2. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, orędownictwa Maryi i życzliwości ludzi.

3. Pogrzeb śp. Andrzeja Zięby we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.