1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystych Mszy Świętych o godz. 8.00 Zespół Placówek Oświatowych nr 1, o godz. 9.00 Szkoła Podstawowa nr 2 (w szkole) i nr 3 (w kaplicy) o godz. 9.00, pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Po Mszach św. oficjalna część na Sali gimnastycznej, później spotkania z wychowawcami. Należy zabrać obuwie na zmianę.
Informacja dla uczniów dojeżdżających do SP nr 1: wyjazd z Łopusznego – godz. 7.10, z Zagródca – godz. 7.25, z przystanku przy SP nr 2 – godz. 7.30

3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą, a w piątek rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 16.00. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00

4. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

5. Spotkanie pielgrzymów do Częstochowy będzie w przyszłą niedzielę w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej o godz. 18.00

6. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza w niedzielę 16 września na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

7. Postępują prace w budowie drogi na cmentarz. Już częściowo przygotowane do ułożenia kostki (prosimy nie wchodzić na teren ogrodzony). Dziękuję składającym ofiary i przychodzącym do pomocy. W przyszłą niedzielę (jak w każdą drugą niedzielę miesiąca) składka na budowę drogi. Koszty są duże, a dodatkowo chcemy założyć nowe ogrzewanie w kościele przed Bożym Narodzeniem. Jeżeli w tym miesiącu wpłacimy 28 tys,. złotych otrzymamy upust ponad 5 tysięcy. W sumie zainstalowanie nowoczesnych pieców, które mają lepiej grzać a przy tym taniej, wyniesie ok 46 tys. Bardzo serdecznie proszę w włączenie się w to nasze wspólne dzieło

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Lipienie i Michalaki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Płoskonki

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
• 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

 

411574
Dzisiaj: 139
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,383