1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. O godz. 15.30 Nieszpory i o godz. 16.00 Msza św

3. W kaplicy Na Zagródcu dziś Msza św. o godz. 15.00, po niej poświęcenie pomnika/tablicy upamiętniającej 100 lecie odzyskania niepodległości

4. Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej serdecznie zaprasza wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy za duszę ś.p. Ks. Kanonika Stanisława Urygi, Patrona Szkoły w 17 rocznicę Jego śmierci. Msza św. odprawiona zostanie w kościele parafialnym w poniedziałek 19 listopada (jutro) o godz. 9.00

5. W środę o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

6. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Dziękujemy p. Franciszkowi za długą posługę organisty w naszej parafii. Jestem wdzięczny za jego pracę i gotowość pomocy w razie potrzeby. Witamy bardzo serdecznie Pana Kazimierza, który będzie dojeżdżał z Limanowej do czasu, aż ktoś podejmie na stałe ten obowiązek

7. W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

9. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 16.40

10. Dzisiaj przed kościołem wolontariusze z Fundacji „Nadzieja dla dzieci” zbierają dobrowolne ofiary dla 6 letniej Wiktorii chorującą na zespół Downa i porażenie kończyn dolnych, a bardzo kosztowne leczenie

11. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Pulkówka, Górki, Hrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Kotarby i Chowańce

12. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
• 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
• 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
• 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

 

398471
Dzisiaj: 33
Wczoraj: 115
Ten miesiąc: 3,629