1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. O godz. 15.30 Nieszpory, a o godz. 16.00 Msza święta

3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencji próśb i podziękowań

4. W piątek o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wspólna za zmarłych

5. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy o godz. 7.00

6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Od przyszłej niedzieli aż do poniedziałku wielkanocnego Msze św. w niedziele będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. W kaplicy na Zagródcu o godz. 9.00
Roraty w dni powszednie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału z lampionami. W każdą niedzielę Adwentu dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30

7. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia przed kościołem, także w zakrystii i kancelarii. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na wynagrodzenie dla Pana Organisty. Nabywanie opłatków w parafii jest wyrazem łączności ze wspólnotą

8. W poniedziałek o godz. 17.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, klasy siódme i ósme szkoły podstawowej i trzecia gimnazjum

9. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 7-mej zmiana tajemnic różańcowych (dla kobiet i mężczyzn)

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Kotarby i Chowańce za ofiarę na sprzątanie Kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Miasto i za Doliną

9. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

398469
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 115
Ten miesiąc: 3,627