1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Zgodnie z naszą parafialną tradycją, dzisiaj, tydzień po odpuście, Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona na cmentarzu parafialnym. Będziemy się modlili za wszystkich naszych zmarłych. Składka składana dzisiaj podczas Mszy świętych oraz na cmentarzu będzie przeznaczona na utrzymanie cmentarza i budowę kaplicy

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00, następnie Msza św. i w intencji próśb i podziękowań.

4. W piątek o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta wspólna za zmarłych

5. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia zostaną przekazane do MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy

6. Zapisy na pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższe dwie niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 w salce nad garażami. Koszt pielgrzymki – dorośli 75 zł, dzieci i młodzież do 16 roku życia 45 zł. Potrzebny PESEL, adres i nr telefonu

7. Dziękujemy za przygotowanie wczorajszego nabożeństwa fatimskiego i ofiarę na budowę kaplicy mieszkańcom osiedli Kanie, Bydłonie, Muchówka, Cyrki, Szarki, Cieżaki, Lachy, Reszta Łopuszne.. 13 sierpnia prosimy o przygotowanie nabożeństwa przez mieszkańców osiedli Potok, Łabuzy, Seusy, Bartoszki, Jakubiaki, Żądły

8. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Zapotocze i Zagroda za ofiarę na sprzątanie kościoła, w przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedli Pulkówka, Górki, Hyrb, Podleśniaki, Kopcie, Niedośpiały

9. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś.p + Józefa Dudzik, i ś.p. + Maria Zięba, której pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00 (Różaniec o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
• 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

 

411560
Dzisiaj: 125
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,369