1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców, pasażerów i pojazdów z okazji środowego wspomnienia św. Krzysztofa. Dobrowolne ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone dla misjonarzy na zakup środków transportu

3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o zgłoszenia po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00 lub w kancelarii parafialnej. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

4. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia modlitwy za zmarłych w ubiegłą niedzielę na cmentarzu: Paniom z Koła Gospodyń „Paradne Gosposie” za umycie ołtarza polowego, tym, którzy przygotowali nagłośnienie, Panom zbierającym ofiary. Planowałem podziękować na cmentarzu tym, którzy w ostatnim czasie przyczynili się do tego, aby nasz cmentarz był zadbany. Nie zdążyłem tego zrobić, bo przyszedł deszcz. Dzisiaj więc dziękuję młodej Pani inżynier, która z wielkim poświęceniem sadziła drzewka, podlewała, ułożyła kamyczki i czuwała nad całością. Dziękuję lektorom, którzy jej w tym dzielnie pomagali. Wielka wdzięczność rodzinie, która prowadzi szkółkę drzew, za darowanie wszystkich drzewek, a później uzupełnienie tych, które się nie przyjęły. Dziękuję składowi budowlanemu za darowanie kamyczków na podłoże. Nie wymieniam nazwisk, bo ofiarodawcy sobie tego nie życzyli. W imieniu całej Parafii mówię: BÓG ZAPŁAĆ. Msza święta za dobrodziejów będzie 31 grudnia. Dziękuję członkom rady parafialnej, którzy się także włączyli w to dzieło.

5. Po południu Msza św. o godz. 16.00. Ponieważ Pan Organista jest na urlopie, dzisiaj wyjątkowo nie będzie Nieszporów

6. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
• 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy,
• 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
• 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
• 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

411578
Dzisiaj: 143
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,387