1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Dzisiaj także Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00 (kaplica na Zagrudcu o godz. 22.00). Ze WZGLĘDU NA WIECZERZĘ WIGILIJNĄ DZISIAJ NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 16.00

2. Jutro, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 O godz. 15.30 uroczyste Nieszpory.

Podobnie w drugi dzień świąt, we wtorek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika (we wtorek nie ma Nieszporów). Poświęcenie owsa na Mszy św. o godz. 7.00. Składka w tym dniu przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie

4. Dziękujemy mieszkańcom osiedli Lipienie i Michalaki za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu o ofiarę prosimy mieszkańców osiedla Płoskonki

5. Dziękujemy serdecznie za złożone hojnie dary dla ubogich naszej parafii. Przygotowano 34 paczki, za co bardzo dziękujemy sklepom, które zorganizowały zbiórkę jak i Paniom, które przygotowały paczki

6. W środę w naszej parafii rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą. Celem kolędy jest przede wszystkim błogosławieństwo rodzin i domów.
Na kolędę prosimy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania. Wodę święconą na kolędę można zabrać z kościoła

Porządek kolędy:
Środa 27.12.2017 1 ks. Zagródce oś. Żądłówka, Majeranówka, Cieżaki (początek u p. Mariusza Grzyb)
2 ks. oś. Cieże, Bolisęgi
Czwartek 28.12.2017 1 ks. Zagródce: oś. Żabówka, Hosiówka, Filipiaki, Pod Grudek (początek u p. Piotra Filipiak)
2 ks. oś. Łabuzy, Potok
Piątek 29.12.2017 oś. Kanie, Cieżaki
Sobota 30.12.2107 oś. Grochale, Zapotocze

Dzieci i młodzież z Oazy zapraszają na przedstawienie Bożonarodzeniowe „Jasełka z Małym Księciem” – 1 stycznia 2018 roku o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 1

411576
Dzisiaj: 141
Wczoraj: 131
Ten miesiąc: 2,385